Виховання характеру дітей

17-19 жовтня 2016 р. на базі

Університету менеджменту освіти м. Київ

відбувся

ІІІ міжнародний науково-методичний семінар-тренінг

“Виховання характеру дітей” (дошкільного віку)

 

 

Організатори семінару: ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія» та Інститут менеджменту та психології УМО НАПН України.

 

Mісце проведення: Університет менеджменту освіти НАПН України

Мова семінару: англійська, українська

 

Викладачі семінару: Лінда Ландрет – авторка програми “Виховання характеру дітей”, авторка книги “Правильне виховання” та  Чарльз Ландрет – тренер, координатор міжнародних проектів. Модератор семінару професор УМО Ірина Леонідівна Сіданіч

Кожен учасник отримав в подарунок набір навчально-методичної літератури від ВБФ “Східноєвропейська гуманітарна місія”.

Тема семінару Виховання характеру дітей дошкільного віку: від народження до шести років

День 1       Передмова: Важливість перших років життя

Часові рамки життя

Найважливіші потреби маленьких дітей

  • «Подбай про мене!» Годування і відчуття прив’язаності
  • «Я хочу пізнавати!» Можливості для навчання
  • «Покажи мені як» Приклад дорослих

Виховання і формування важливих рис характеру

Вісім важливих цінностей

Цінність турботи: доброта, ніжність, співчуття

Практичне заняття: Запитання і пропозиції за матеріалами ранішньої презентації

Застосуйте три найважливіші потреби дитини до вашої школи або навчального центру. Як ви відчуваєте ці потреби? Вкажіть декілька конкретних методів виконання цього завдання.

День 2       Розгляд цінностей відповідальності, чесності та надійності

  • Розвиток цих якостей у маленьких дітей
  • Вплив раннього виховання цих якостей на подальшу поведінку дітей

Практичне заняття: Запитання і пропозиції за матеріалами ранішньої презентації

  • Встановіть деякі рамки/ наслідки для вашого центру

День 3      Розгляд цінностей поваги, сміливості, справедливості та надії

  • Розвиток цих якостей у маленьких дітей
  • Вплив виховання цих якостей на подальшу поведінку дітей

Висновки / Чого ви навчились?

  • Чи отримали ви більш чітке усвідомлення процесу розвитку дитини? Процесу розвитку її характеру?
  • Чи вважаєте ви себе готовими застосувати на практиці методи, що були вам представлені під час семінару?
  • Заклик: продовжуйте досліджувати цю тему! Не припиняйте дізнаватися чогось нового! Зважайте на дітей!

Діти є найціннішим надбанням нації! Саме вони стануть нашими майбутніми керівниками, працівниками, батьками та вчителями, і тому ми аплодуємо тим, хто дбає про наших найменших діточок, за їхню відданість своїй справі, за терпіння і бачення.

Головним акцентом семінару «Виховання характеру дітей» для вихователів і адміністрації дошкільних закладів є розвиток дітей від народження до шести років. Вважається, що підґрунтя цілісного характеру дитини закладається саме в цьому ранньому періоді її життя, коли вона навчається довіри і отримує правильний напрямок у житті. Досвід, що його отримує дитина в перші роки свого життя, вплине на те, наскільки успішною вона буде у формуванні майбутніх стосунків у сім’ї, з друзями, на робочому місці чи у суспільстві.

На шляху з дитинства у дорослість є свої випробування, проте, якщо вихователі та адміністрація дошкільних закладів усвідомлюють найважливіші потреби дітей і намагаються задовольнити їх, то перший крок на шляху до формування цілісного характеру вже зроблено. На семінарі будуть представлені шляхи, як діти навчаються цінностей і як вихователі зможуть допомогти їм у цьому важливому процесі. Головні риси шляхетного характеру, засновані на біблійних принципах, є вічними і загальноприйнятними у більшості країн сучасного світу.     Наша мета – почати рано і правильно!

http://mon.gov.ua/usi-novivni/povidomlennya/2016/10/18/iii-mizhnarodnij-naukovo-metodichnij-seminar-trening-%C2%ABvixovannya-xarakteru-ditej%C2%BB/

 

Всеукраїнський семінар з участю ВБФ “Східноєвропейська гуманітарна місія”

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України спільно з Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія» 22 червня 2015 року організував проведення Всеукраїнського семінару на тему: “Актуальні питання викладання курсів духовно-морального спрямування». У семінарі брали участь методисти з вивчення курсів духовно-морального спрямування обласних (міського – міста Києва) інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Під час семінару відбулося обговорення стану вивчення курсів духовно-морального спрямування у кожній області (кількість навчальних закладів, де вивчаються ці курси, навчально-методичне забезпечення, за якою програмою і посібниками працюють педагоги, кількість вчителів, які пройшли курсову перепідготовку, кількість учнів, які вивчають християнську етику, кількість учителів, які викладають названі курси на волонтерських засадах).

Модератори семінару Євтушенко Раїса Іванівна, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України та Сіданіч Ірина Леонідівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри управління навчальним закладом та педагогіки вищої школи ІМП ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України провели анкетування учасників семінару. З усіх областей України і міста Києва були відповідальні за предмети духовно-морального спрямування інститутів ІППО, провідні вчені, викладачі, громадські діячі, представники релігійних організацій, спеціалісти МОН України. Полянський Павло Броніславович, заступник Міністра освіти і науки України уважно вислухав усі запитання і пропозиції учасників семінару. Марущенко Володимир Станіславович, голова Громадської Ради при Міністерстві освіти і науки з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями, Народний депутат України V – VI скликань і Решетніков Юрій Євгенович, заступник голови Громадської Ради до семінару провели опитування і вивчили стан викладання предметів духовно-морального спрямування за останні п’ять років.

Про Східноєвропейську гуманітарну місію та співпрацю з загальноосвітніми навчальними закладами країни розповіла Новікова Дар’я, директор Фонду «Всеукраїнська гуманітарна місія» та Бартош Рибінські, віце-президент Східноєвровропейської місії по роботі в Східній Європі. Методисти багатьох областей повідомили і подякували керівникам Фонду за те, що багато шкільних бібліотек отримали навчальну літературу духовно-морального змісту і сподіваються на активну співпрацю в майбутньому.

У засіданні «круглого столу» щодо вивчення курсів духовно-морального спрямування в регіонах України на тему «Здобутки, особливості, перспективи» учасники семінару проаналізували причини сучасного стану духовно-морального виховання підростаючого покоління в різних областях і регіонах.

Після круглого столу роботу учасники семінару продовжили роботу в місті Вишневе Київської обл. Привітання міського голови міста Вишневе Дікова Іллі Валерійовича та вітання членів духовної ради Вишневого, виступ Олексієнко Оксана Анатоліївна, начальника відділу виконавчого комітету Вишневої міської ради розкрили важливу тему щодо викладання курсів духовно-морального спрямування в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах на волонтерських засадах: з досвіду роботи міста Вишневого.

О.А. Олексієнко повідомила, що разом із відновленням традицій благодійності як невід’ємна її складова у незалежній Україні починає активно розвиватися волонтерський рух. Це благодійна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної платні, просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства загалом; гуманістична діяльність, яка спрямована на соціальну допомогу певним верствам населення, розвиток добробуту та процвітання суспільства. Як суспільний рух волонтерство виникло на Заході, а першими волонтерами були самаритяни, які надавали допомогу усім, хто її потребував.

Для України, як і для всього світу, волонтерство є актуальним і важливим з різних причин. По-перше, як свідчить багаторічний досвід використання праці волонтерів, це ефективний спосіб вирішувати складні проблеми окремої людини, суспільства та довкілля, які часто виникають на ґрунті недостатньої турботи про суспільне благо. По-друге, волонтерство приносить у соціальну сферу нові, як правило, творчі та сміливі ідеї щодо вирішення найгостріших і найскладніших проблем. Тому саме завдяки йому безвихідні, на перший погляд, ситуації знаходять своє вирішення. По-третє, волонтерство – це спосіб, за допомогою якого кожний представник суспільства може брати участь у покращенні якості життя. По-четверте, це механізм, за допомогою якого люди можуть прямо адресувати свої проблеми тим, хто здатний їх вирішити.

Щоб прочитати інформацію про цей семінар на сайті Міністерства Освіти і Науки України натисніть тут